Akıllı telefonlarda sık sık yaşanan sorunlardan biri ekran üzerindeki dokunmatik sisteminde oluşabilir. İPhone dokunmatik sorunu genellikle görülen belli başlı sorunlardandır. Özellikle darbe ve sıvı teması ile ekranın arızalanması yaşanabilir.

İPhone akıllı telefon kullanıcılarının başına gelebilecek bu sorunun nedenleri ise şunlardır. İlk olarak ekran üzerinde olan dokunmatik alanın arızalanması, ikinci olarak anakart da yer alan dokunmatik entegresinin bozulmasıdır.

Bu nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan iPhone dokunmatik sorunlarının çözüm yollarına detaylı olarak yazı içerisinde ulaşabilirsiniz.

İPhone Dokunmatik Entegre Sorunu Çözümü

Akıllı telefonların tüm işlemleri dokunmatik ekran üzerinden yapıldığı için hayati önem taşımaktadır. İPhone dokunmatik sorunu ortaya çıktığında önce bunun nedenleri daha sonra çözümleri üzerinde işlemler yapılır.

İPhone akıllı telefonlarında dokunmatik basma problemi yaşanıyorsa bu sorunun başlıca sebebi ekranın darbe alması olabilir. Hatta iç ekran ve ön camın birleştiği noktada bulunan dokunmatik yüzeyin zarar görmesi soruna neden olur. Bu sorunun çözümü maalesef ekran değişimidir.

Ekran değişimi yaptırmak için alanında uzman teknik servis ya da alternatif olarak güvenilir kişiler tercih edilmelidir. Değişim sonrası denemeler yapılmalı keza herhangi bir sorun ile karşılaşılırsa mutlaka işlemi yapan servise bildirilmeli sorun giderilmelidir.

iPhone Ekran ve Dokunmatik Entegre Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda İPhone dokunmatik sorunu gibi bir durum meydana geldiyse yapmanız gereken daha fazla vakit kaybetmeden alanında uzman teknik servisle iletişime geçilmesidir.

Dokunmatik ekranın zarar gördüğü neden tespit edildikten sonra ekran onarılabiliyorsa onarılır. Fakat onarılma gibi bir durum söz konusu değilse İPhone ekran değişim işlemi yapılır. Bunu yaparken telefonun tüm kasası açıldığı için mutlaka profesyonel kişilerce yapılması çok önemlidir.

Dokunmatik ekran entegre değişimi işlemi hakkında bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Ekran değişimi için servisin iş durumuna göre belirlenen sürede bitirilmesi hedeflenir.
  • Değişim yapılırken telefon içerisinde buluna bilgiler asla silinmez.
  • Değişim işlemi gerçekleştikten sonra ekranın dokunmatik özellikleri ilk günkü gibi olurken, kesinlikle hassasiyeti ve çözünürlüğü değişmez.
  • İPhone dokunmatik sorunu giderildikten sonra ekranın üzerine koruyucu cam takılır.

Yukarıdaki bilgilere güvenerek ekran değişim işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü