iPhone ekran değişimi, ekranda meydana gelen kırılma ya da dokunmatik sorunlarının giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Fakat bu yöntemin kimi zaman bazı handikapları da olabilir. Bunların da başında iPhone cam değişimi sonrası görülebilen dokunmatik sorunları yer alır.

Her ne kadar bu işlemin uygulanma nedeni dokunmatiğin daha güçlü olması olsa da bazı yöntemler nedeniyle dokunmatik özelliğinin bozulması da mümkündür. Apple ekran değişimi ile dokunmatik sorununun yaşanmaması için bu alanda uzman olan firmalardan yardım alınması tavsiye edilir. Bu firmaların da başında şüphesiz ki Tamirci Abi firması yer almaktadır.

iPhone Ekran Değişimi ve Dokunmatik Problemi

Başta iPhone 7 Plus ekran değişimi olmak üzere pek çok iPhone modeline yönelik böyle bir uygulamanın yapılması mümkündür. Ekran değişimi sayesinde telefonun eskiye göre daha verimli çalışması sağlanmaktadır. Yine de böyle bir işlemin sonunda akıllı telefonun dokunmatik özelliğinin de değişmesi mümkündür.

iPhone ekran değişimi sonrasında dokunmatik özelliğinin daha zayıf çalışması gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Bununla birlikte çift tıklama sonucu açılan uygulamalar ya da ekranın donması gibi sorunlar ile de sıkça karşılaşılmaktadır. Bu gibi sorunların nedenleri olarak yan sanayi ürünlerinin kullanılması ya da ekran değişimi işleminde bazı kabloların zarar görmesi gösterilebilir.

iPhone Ekran Değişimi ile Dokunmatik Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone marka akıllı telefonlarda görülebilen bu sorunun çözümü için mutlaka bu alanda uzman ve güvenilir firmalardan yardım alınmalıdır. Ekran değişim işleminin dokunmatik özelliğini bozması durumunda gerekli incelemelerin yapılması ve farklı bir değişim işleminin uygulanması gerekebilir.

iPhone ekran değişimi fiyat olarak diğer işlemlere göre daha pahalıdır. Fakat ucuz yerde yaptırılan ekranların ileride daha büyük sorunlara yol açması da mümkündür. Özellikle de orijinal olmayan yedek parçaların kullanılması durumunda telefonun dokunmatik özelliği büyük zarar görebilir.

Bu yüzden bu alanda uzun zamandır kaliteli hizmet sunan Tamirci Abi firmasından destek alınması tavsiye edilmektedir. Tamirci Abi firması, tüm değişim işlemlerinde her zaman A sınıf kalitede orijinal parçalar ile hizmet vermektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü