iPhone pil ömrü uzatma, evde de uygulanabilecek geçici çözümler ile yapılabilmektedir. Fakat bu çözümlerin tamamı geçici olup yalnızca cihazın şarjının çabuk bitmemesini sağlamaktadır. iPhone marka akıllı telefonların daha uzun şarj ömrünün olması için de batarya sağlığına gerekli özenin gösterilmesi gerekir.

Bunun için de teknik alanda deneyimi bulunan çeşitli destek servislerinden ve firmalardan faydalanılabilir. iPhone pil sağlığı arttırma yolunda atılacak adımların başında şarj ömrünün sık sık kontrol edilmesi gelir.

Buna göre şarj ömrü yüksek olan cihazlarda endişelenecek bir durum yoktur. Fakat şarj ömrünün azalması ile birlikte batarya ömrünün yükseltilmesi adına bazı adımların atılması gerekebilir.

iPhone Pil Ömrü Uzatma Teknikleri

iPhone pil sağlığı ile ilgili bazı detayların bilinmesi durumunda pil ömrünün önemli ölçüde artması da mümkün olacaktır. Bu yüzden cihazda yer alan “Ayarlar” kısmından iPhone marka akıllı telefonun batarya ömrüne göz atılabilir.

iPhone cihazlarda batarya ömrünün %80 oranında olması gerekmektedir. Bu oranın altına düşmüş olan durumlarda batarya ömrünün kritik konumda olduğu söylenebilir.

iPhone pil ömrü uzatma taktikleri arasında evde de uygulanabilecek bazı geçici çözümler mevcuttur. Bu çözümlerin de başında “Hücresel Veri “akışının durdurulması ya da parlaklığın azaltılması gibi teknikler yer alır.

Elbette bu çözümlerin hiçbiri pil ömrünü yükselten çözümler değildir. Bu tip yöntemler sayesinde yalnızca o anlık şarj azalması durumunun önüne biraz da olsa geçilmiş olur.

iPhone Pil Ömrü Uzatma Adımları

iPhone batarya değişimi gibi uygulamalar sayesinde akıllı telefonların batarya ömrü daha da uzun hale getirilebilir. Yukarıda da bahsedildiği gibi pil ömrü %80’in altına düştüyse pil değişimi için adımlar atılabilir. Pil ömrü düşük olan akıllı telefonlarda aniden kapanmalar ve şarj olmama gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılması söz konusudur.

iPhone pil ömrü uzatma adımlarında Tamirci Abi firmasından da gereken destek alınabilir. Tamirci Abi, iPhone marka her akıllı telefon modeli için yüzde yüz orijinal yedek batarya ile hizmet sunmaktadır. Orijinal batarya değişimi sayesinde akıllı telefonun ömrü de önemli ölçüde uzatılmış olacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü