iPhone telefon kullanıcılarının günlük hayatta karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de iPhone şarj soketi değişimi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle telefonun yere düşmesi gibi darbeler bağlı olarak şarj soketinde kırılma ya da temassızlıktan kaynaklanan bu sorun kısa sürede soket değişimi ile çözüme kavuşturulabiliyor.

Sorunun şarj soketinden kaynaklı olduğundan emin olmak için şarj kablosunu telefonun soketine taktığınızda şarj oluyor bildirimi gelmesi lazım. Eğer gelmiyorsa soket arıza yapabilir ya da bozulmuş olabilir. Sorunun çözümü için büyük oranda şarj soketinin değişmesi gerekebilir.

Peki, iPhone telefonlarda şarj soketi değişimi nasıl yapılır? Bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

İPhone Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone şarj soketi değişimi yapan teknisyenler öncelikle telefonun gücüyle ilgili her şeyi kontrol altına alır. Sonrasında telefona ısı ve elektriği geçirmeyen eldivenler ile müdahale edilir. Bu işlem yapılırken bu konuda uzman bir teknik servis tarafından yapılması çok önemlidir.

Şarj soketi değişimi yapılırken telefonun arka paneli komple sökülür ve telefonun içi açılır. İşlem yapılırken orijinal ürünlerin kullanılması sağlık açısından gereklidir. Aksi takdirde telefonun zaman içinde deforme olmasına hatta patlamasına sebep olabilir.

İşlem yapılırken yeni parça ile eski parça değişimi yapılır. Sonrasında Apple iPhone cihazınız eski haline getirilir. Kullanım için hazır olarak size teslim edilir. Telefonunuzu incelediğinizde herhangi bir tereddüt oluşursa ücret iadesi isteme hakkınız bulunmaktadır.

iPhone Şarj Soketi Değişimi Garantiye Girer mi?

iPhone şarj soketi değişimi garanti kapsamında her zaman yaptırılabilir. Bu konuda düşündüren konu ücretli mi ücretsiz mi yapılacağıdır.

Kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen sorunlarda maalesef ki ücretli olarak şarj soketi değişimi yapılıyor. Ayrıca her zaman kullanıcı hatasından dolayı ücretli yapılmaz. Garanti süresi bitiminde de ücretli olarak işlemlerin yapılması karşınıza sorun çıkarabilir.

Garanti kapsamında değerlendirilmesi için telefonun kendiliğinden bir arıza oluşturması gerekiyor. iPhone telefonunuz şayet günlük kullanım sırasında arıza oluşturursa maalesef ki teknik servis bu durumundan sizden kaynaklı olduğunu söyleyip ücret talep edebilir.

iPhone soket değişimi ücreti belli durumlara göre değişiklik gösterebilir. iPhone telefonunuzun modeline göre fiyat konusunda da farklılık ortaya çıkabilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü