iPhone serisi telefonlarda ekran sorunları en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Bu sorunlardan biri de iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor arızası olmaktadır. Bu konuda çoğunlukla ekranın darbe alması ya da kullanılırken ekran üzerine aşırı baskı uygulanması sebep olarak gösterilmektedir.

Telefon kullanıcısının bilmediği başka sebeplerde olabilir. Örneğin telefonun yazılımı açısından bir problemi olabilir veya donanımı konusunda sorun olabilir. Bu yüzden telefonun başına böyle bir şey geldiğinde mutlaka teknik servislerden yardım alınılmalıdır.

Bu yazımızda iPhone X için dokunmatik ekranında meydana gelen sorunun sebepleri ve çözüm yollarına detaylıca yer verilmiştir.

iPhone X Dokunmatik Kendi Kendine Çalışıyor!

iPhone X dokunmatik ekran hakkında en kötü sorunlardan bir tanesi de kendi kendine çalışmasıdır. Bu sorunun ortaya çıkmasında çoğunlukla yazılımsal bir sorun olsa da ekranın almış olduğu darbelerden dolayı da kaynaklı olabilir.

Ortaya çıkan duruma göre hareket edilmeli fakat herhangi bir sonuca varılmıyorsa kesinlikle teknik servis yardımı alınmalıdır. Özellikle ekranın sürekli açılması ve kendi kendine tıklamalar yapması durumunda vakit kaybedilmeden teknik servisle iletişim kurulmalıdır.

Apple yetkili servisleri çoğunlukla bu gibi durumlarda her türlü müdahale yapar ve herhangi bir çözüm oluşmazsa telefon değişimi yaparlar. Donanımsal ve ekrandan dolayı oluşan bu sorunun giderilmesinde parça değişimi yapılır.

iPhone X Dokunmatik Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone X dokunmatik ekran değişimi durumu öncelikle ekranın gerçekten kullanılmayacak hallerde olması durumunda yapılır. Bunun anlaşılması için birçok test yapılır ve işlemlere başlanır.

Apple iPhone X telefonunuzun ekran değişimi konusunda bilinmesi gerekenler:

  • Telefonun dış paneli, ön camı, dokunmatik alanı, iç ekranı gibi tüm parçası değiştirilir.
  • Önceden telefonda bulunan hiçbir bilgi silinmez.
  • Telefonun ekran performansında asla bir kayıp yaşanmaz.
  • iPhone telefonunuzu ilk aldığınız günkü ekran özelliklerine kavuşur.
  • Ekran üzerinde kullanırken bir tereddüt yaşarsanız yetkili servise geri gönderebilir ya da farklı bir serviste yaptırdıysanız ücret iadesi isteyebilirsiniz.

Üstteki bilgiler ışığında telefon ekranı karşısında yaşadığınız problemleri istediğiniz zaman çözebilirsiniz. Ayrıca ekran üzerinde yaşadığınız farklı problemler için sürekli tekrarı yaşarsanız kesinlikle yetkili bir servis ile görüşmelisiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü