Samsung Galaxy mikrofon değişimi cihazınızdaki mikrofonun işlev görmemesi durumunda gerçekleştirilen işlemdir. Mikrofonlar, telefon görüşmesi sırasında karşıdakinin sesini alabilmenizi ve sizin sesinizi de karşıya ileten parçalardır. Bu nedenle, cihazınızı aktif bir şekilde kullanabilmeniz için mikrofonların önemi büyüktür. Mikrofonun değişiminin gerçekleşmesi için bu parçanın tamamen bozulması gerekmeyebilir. Çeşitli arıza durumlarında da mikrofon değişimi yapılabilir. Cihazınızın bu parçasında arızalanma meydana geldiğinde değişim işleminin yapıldığı bazı durumlar şunlardır:

 • Samsung mikrofon arızası cihazınızın çarpma ve darbe alma sonucu yaşanabilecek bir durumdur. 
 • Karşı tarafa sesinizin gitmemesi ya da cızırtı yaşanması da mikrofonunuzu sürekli yüksek seste kullanmanızdan kaynaklı olarak yaşanabilecek arıza sebeplerinden bir kaçıdır. 
 • Kısık ses gitmesi ve sesin kesik kesik karşı tarafa gitmesi de mikrofona kaçan toz, sıvı ve nemden kaynaklı olabilen durumlardır. 
 • Mikrofon arızalanması donanımsal sebeplerden de kaynaklı olabilmektedir. 

Yukarıdaki durumlar yaşandığında mikrofon soket değişim işlemi gerçekleştirilir. Değişime konu olan mikrofon ise Galaxy serisine uygun olarak seçilir. Kullanılan parçanın orijinal olması ise mikrofonunuzu eskisi gibi kullanabilmenize olanak sağlar. Yenilenen parça sayesinde, cihazınızı da uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Mikrofon değişimi Galaxy serisindeki her cihaz için yapılabilen bir işlemdir. Seriye uygun yedek parça desteğinin sağlandığını da söyleyebiliriz. Mikrofon değişimi işlemi sayesinde, aktif bir şekilde mikrofon ile ilgili uygulamaları kullanabilirsiniz. En önemlisi, sağlıklı telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Çünkü mikrofonun en aktif kullanıldığı yer telefon görüşmeleridir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok sık kullanılmaya başlanan sosyal medya ağları da ses kaydı atarken karşı tarafa sesinizin gitmesi için mikrofonların kullanılmasını gerektirir. Bu nedenle, mikrofonun cep telefonları için önemi bir hayli yüksektir. 

Samsung Galaxy Mikrofon Tamiri Nasıl Yapılır?

Samsung mikrofon tamiri yapılırken belli adımlara dikkat edilir. Mikrofon soketi değişimi yapılırken, alanında uzman olan kişiler bu işlemleri gerçekleştirir. Dolayısıyla tamir işlemi oldukça profesyonel bir şekilde tamamlanmış olur. Galaxy serisinin mikrofon değişim işlemi öncelikle her bir seriye uygun olarak yapılır. Değişim ve tamir işlemi ile ilgili şunlar önemlidir: 

 • Kullanılan mikrofon soketi yedek parçası tamamen orijinal ürünlerden seçilir. 
 • İşlemi yapacak olan kişiler, profesyonel Samsung teknisyenleridir. 
 • Tamirin gerçekleştiği yer, gerekli bütün koşullara uygun özelliklerdedir. 
 • Kullanıcılar için önemli olan bilgiler silinmez. 
 • Cihazınızın mikrofon soketi garanti kartıyla birlikte kullanıcılara teslim edilir. 
 • Bozulan mikrofon soketi çıkarılarak yenisi takılır. 
 • Mikrofon soketi işlevini yitirmişse, tamir işleminin basit bir şekilde tamamlanmasıyla da onarım gerçekleştirilir. 

Bu özellikler sayesinde mikrofon soketi değişimi ya da onarımı sağlıklı bir şekilde yapılır. Aynı zamanda, mikrofon sorununun çözümü de yapılan işlemler arasındadır. Samsung Galaxy markalı cihazınızın tecrübeli çalışanlarca tamir edilmesi, tekrar aynı sorunu yaşamadan cep telefonunuzu kullanmanıza olanak sağlar. Mikrofonunuzun soketinin değişim süresi ise ortalama 45 dakika ile 1 saat arası sürer. Bu süre, mikrofon soketi değişimi olarak tabir edilir. Ancak diğer mikrofon temizliği ve benzeri işlemlerin süresi daha kısa sürebilir. Değişim işlemi gerçekleştikten sonra, sesiniz karşı tarafa sorunsuz bir şekilde gidecektir. 

Tamir işlemi yapıldıktan sonra teknik servis odası periyodik olarak temizlendiği için cihazınız ile ilgili bu yönde bir sorunla karşılaşmazsınız. Mikrofon değişimi işlemi, tamamen statik elektrikten arındırılmış olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Aynı zamanda, teknisyenler ek önlem alarak statik elektrikten arındırıcı bileklik gibi ürünler takarak işlemleri yerinegetirir. Cep telefonunuzun tamir işleminden sonra gerekli testlerden geçirilen cihazınızın mikrofonunun doğru şekilde çalışıp çalışmadığı da kontrol edilir. 

Samsung Galaxy Mikrofon Değişimi Fiyatları 

Samsung Galaxy mikrofon değişim fiyatı bu seride yer alan her bir cihaz için farklıdır. Buna bağlı olarak, mikrofon değişimi için kullanılacak olan mikrofon soketinin modeli de değişkenlik gösterir. Fiyatlandırma noktasında yapılan işlemlere bağlı olarak işlemlerin oranlara ayrıldığını söyleyebiliriz. Mikrofon soket değişimi fiyat listesi her bir Galaxy serisi için farklı oranlardadır. Samsung mikrofon tamiri yapılırken kullanılan işçiliğin de fiyatları etkilediği söylenebilir. Tamir işlemlerine farklı birçok çalışmanın dahil edilmesi, fiyatlara yansıyan unsurların başında gelir. Aynı zamanda, mikrofonunuzun arıza sebebine bağlı olarak onarılabileceği de söylenebilir. Örneğin, mikrofonunuza kaçan toz, kir, partikül, nem ya da sıvı gibi oluşumların temizlenmesi mikrofonların onarım şekillerinden bir tanesidir. Temizlenen mikrofonun tekrar aynı işlevde çalışması değişime gerek kalmayacağını gösterir. Dolayısıyla onarım ile bu parçanın kullanımı mümkün olan bir durumdur. 

Samsung Galaxy teknik servis hizmetleri arasında yer alan mikrofon değişimi için kullanılan malzeme kalitesi de fiyatları etkiler. Orijinal parçalar kullanılarak yapılan değişimin fiyatlara yansıyan bir durum olduğunu da söylemek mümkündür. Galaxy serisindeki cihazların mikrofonlarındaki arızanın farklı nedenlere bağlı olması, onarım işleminin değişkenlik göstermesine neden olur. Mikrofon onarımı yapılırken, kullanılan işçilik fiyatları etkiler. 

Samsung Galaxy serisi için mikrofon değişimine konu olan parçaların kalite düzeyi oldukça yüksektir. Kaliteli parçaların eskimiş ya da işlevini yitirmiş parça ile değişimi gerçekleştirildiğinde fiyat aralıklarının yükseleceği söylenebilir. Galaxy parça değişim aşamaları mikrofonun sesinin gitmemesi, ses kaydının yapılamaması, sesin cızırtı yapması, yankı yapması, bulanık ve boğuk ses, parazitli ses, karşı tarafın sesi alamaması, ses gitmesi ve gelmemesi gibi durumlarda gerçekleştirilen işlemlerdir. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü