Şarj soketi oksitlenmesi, oldukça sık karşılaşılan problemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Son derece sık meydana gelen bu problem nedeniyle kullanıcılar epey zor durumda kalabilmektedir.

Çeşitli nedenlerden ötürü oluşan oksitlenme sorunu, cihazın şarj almasına engel olabilmektedir. Peki, akıllı telefonları oldukça etkileyen şarj oksitlenmesi nasıl anlaşılır ve oksitlenme nedeniyle oluşan problem nasıl çözülür?

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından oldukça merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Telefon Oksitlenmesi Nedir?

Telefon oksitlenmesi, nemli ortamda bulunan elektronik cihazların bir şekilde oksijen ile tepkimeye girmesi nedeniyle meydana gelebilmektedir. Son derece sık karşılaşılan bu durum, genellikle çevresel faktörlerden dolayı oluşabilmektedir.

Telefonda Oksitlenme Nasıl Anlaşılır?

Telefon Şarj soketi oksitlenmesi nasıl anlaşılır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve merak edilmektedir. İşte, söz konusu sorunun en net yanıtları;

  • Oksitlenen bölgede siyah, turuncu veya yeşil renkte oldukça farklı görünen bir tabaka meydana gelir.
  • Şarj soketi yüzeyinde meydana gelen kabarıklar oksitlenmeye işaret etmektedir.
  • Cihazınız şarj olmuyor ve şarj sırasında temassızlık meydana geliyor ise, şarj soketiniz oksitlenmiş olabilir.

Oksitlenme Nasıl Temizlenir?

Akıllı telefonlarınızda meydana gelen oksitlenme sorunu, oldukça kısa bir süre içerisinde çözümlenebilmektedir. Kullanıcılar özel olarak geliştirilen temizleyiciler sayesinde oksitlenme meydana gelen şarj soketini kolaylıkla temizleyebilmektedir.

Fakat, meydana gelen oksitlenmenin üzerinden oldukça uzun bir zaman geçti ise, ne yazık ki yukarıda bahsedilen çözüm yolu işe yaramayacaktır. Bu tip durumlarda en yakın teknik servise başvurarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Telefon Şarj Soketi Neyle Temizlenir?

Telefon şarj soketi, oldukça kolay temizlenebilen elektronik akşamlardan biri olarak kabul edilmektedir. Söz konusu temizlik işlemi diş fırçası yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Diş fırçasının kıllarını kullanarak temizleme işlemini oldukça hassas bir şekilde yapın.

Eğer, temizleme konusunda herhangi bir tereddüttünüz var ise en yakın teknik servise başvurarak destek alabilirsiniz.

Telefon Şarj Soketi Değişim Fiyatı

Telefon şarj soketi değişim fiyatı, marka ve modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra artan kur değerlerinden de etkilenmemek için bizleri arayabilir ve fiyatlandırma konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü