Şarj soketi temassızlık problemi, pek çok telefonda ya da akıllı cihazda karşılaşılabilen bir problemdir. Bu tip problemler telefonunuzun şarjının dolmamasına ya da uzun sürede dolmasına neden olabilir. Bu yüzden telefon şarj olmuyor gibi problemlerle karşılaşmanız da söz konusudur.

Şarj soketi temassızlık durumunda sorunun detayına inilmesi gerekmektedir. Temassızlık probleminin giderilmesi için de hem akıllı cihaza hem de şarj kablosuna göz atılması şarttır. Bunun için de Tamirci Abi tarafından sunulan teknik hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Telefon Şarj Soketi Temassızlık Problemi

Akıllı telefonlarda sıkça gözlemlenen bir problem olan şarj soketinin bozulması durumu telefonun şarj edilememesinde büyük etkendir. Bu sorunun temelinde ise şark soketinin aldığı darbeler ya da yıpranmalar yer alır. Özellikle de iPhone şarj soketi temassızlık problemi en sık karşılaşılan problemlerin başında gelir.

Şarj kabloları kısa sürede yıpranabilir ve çeşitli çatlamalar ile karşılaşılabilir. Böyle bir durumda kablo ya da soket kısmında yer alan lehimlerin kopması mümkün hale gelecektir. Bu da şarj soketinin bozulmasına yol açabilen başlıca nedenlerden biridir.

Aynı zamanda şarj kısmında oluşan kısa devre problemleri ya da sıvı teması da temassızlığa yol açabilen durumlardır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında da Tamirci Abi gibi güvenilir firmalardan teknik destek alınması tavsiye edilir. Aksi taktirde akıllı cihazınızın şarj edilmesi çok zorlaşacaktır.

Telefon Şarj Soketi Değişimi

Şarj soketi tamiri, temassızlık durumlarında uygulanması gereken birincil yöntemlerden biridir. Şarj soketinin değiştirilmesi ya da tamir edilmesi için uzman teknik ekiplerden yardım alınması gerekir. Tamirci Abi de bu konuda müşterilerine destek sunan bir firmadır.

Yalnızca 30-45 dakika aralığında akıllı telefonların şarj soketlerinin tamir edilmesi ya da değiştirilmesi mümkündür. Tüm bunlara ek olarak Tamirci Abi tarafından sunulan hizmetlerde tamamen orijinal yedek parçalar kullanılmaktadır. Telefonun marka ve modeline uygun şarj soketi değişimi yapılırken orijinal parça garantisi de sunulmaktadır.

Şarj soketinin değiştirilmesi ya da tamir edilmesi ile birlikte temassızlık probleminin de tamamen önüne geçilmiş olur. Bu işlemlerin tamamı da Tamirci Abi firması tarafından uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü