Günümüzde en çok sorulan sorulardan bir tanesi de telefon yamuldu garanti kapsamına girer mi? Bu sorunun cevabı çeşitli nedenlere bağlı olarak değerlendirilir. Çoğunlukla kullanıcı kaynaklı olan bu durumun nedeni telefonun dış malzemesiyle alakalıdır.

Telefon kasası yamuldu ve yetkili serviste bu sorunun çözülmesi için başvuru yaptınız. Servis çalışanlarının size vereceği yanıt şu olacaktır. Telefon yamulması gibi kasa üzerinde gerçekleşen sorunların hepsi kullanıcı kaynaklıdır. Bu nedenle garanti kapsamına girmez.

Peki, telefon yamuldu garanti kapsamına girer mi sorusunun yanıtını aldıktan sonra yamulan telefon kasasının düzeltilmesi nasıl olur bu konuyla ilgili detaylı olarak bu yazıdan yararlanabilirsiniz.

Yamulan Telefon Nasıl Düzeltilir?

Telefon yamuldu garanti kapsamına girer mi sorusuna cevap alındıktan sonra çözümler değerlendirilir. Ayrıca telefon markası ve modeli bu değerlendirmede önemli bir detaydır.

Yamulan telefon nasıl düzeltilir? Yamulma meydana geldiğinde kesinlikle kullanıcının kendisinin müdahale etmesi önerilmez. Çünkü geri dönülemeyecek sorunlara sebep olabilir. Özellikle donanımsal parçalar içerisinde başta anakart olmak üzere zarar görmesi muhtemeldir. Bu yüzden servisin müdahale etmesi önerilir.

Telefon kasası yamuldu bu durumdan sonra eski haline gelse bile içerisinde çatlaklar oluşması maalesef ileride kırılmasına neden olur. Hatta telefonun aniden donanımsal sıkıntıları bile çıkabilir.

Dolayısıyla en sağlıklı yol telefon kasası değişimi yapılması ve çeşitli testlerle bu durumun önüne geçilmesi sağlanabilir.

Yamulan Telefon Kasa Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefon yamuldu garanti kapsamına girer mi? Herkesin aklındaki sorunun cevabı %90 kullanıcıdan kaynaklı bir sorun olduğu için garanti dışında kalır. Ayrıca bu durumda önerilen yöntem kasa değişimi olup telefonun alanında uzman teknik servislerce onarılması gerekir.

Kasa değişimi yapılırken kullanıcının bilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kesinlikle telefon içerisinde yer alan bilgileriniz silinmez.
  • Telefon kasası değişim işleminde orijinal parça kullanılır.
  • Değişen telefon kasasının ardından telefonunuzu kullanabilirsiniz.
  • İşlem bittikten sonra telefonunuzun dışı sıfır olur.

Üstteki bilgiler ışığında yamulan telefonunuzu sizde yetkili servis ya da güvenilir teknik servislere yaptırabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken kullanılan parçanın zaman içerisinde kendiliğinden deforme olmamasıdır.

Eğer bu durumla karşılaşırsanız telefonu yaptırdığınız servisle görüşmeniz önerilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü