Telefonumun şarj soketi girişi bozuldu ne kadara değişir? Akıllı telefon kullanıcılarının bazıları, cihazlarının şarj olmamasından ötürü şikayet edebilmektedir. Son derece sık meydana gelen bu sorun nedeniyle kullanıcılar gün içerisinde oldukça sorun yaşayabilmektedir.

Tamamen donanımsal nedenlerden ötürü ortaya çıkan bu arıza genellikle şarj sorununun oksitlenmesi sonucu oluşmaktadır. Peki, oldukça sık karşılaşılan bu sorun neden olur ve nasıl çözülür? Merak edilen bu tüm bu soruların yanıtını dilerseniz gelin birlikte inceleyelim.

Şarj Soketi Neden Bozulur?

Şarj soketi arızası son derece sık meydana gelen akıllı telefon problemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Donanımsal nedenlerden ötürü meydana gelen bu sorun nedeniyle kullanıcılar oldukça zor durumda kalabilmektedir. İşte, soket arızasının olası nedenleri;

  • Şarj soketinde zamanla meydana gelen oksitlenme sonucu bu arıza meydana gelebilmektedir.
  • Yeteri kadar hijyenin sağlanmadığı durumlarda soket girişi tıkanabilmekte ve bozulabilmektedir.
  • Ani elektrik akımları ve voltaj dengesizliklerinden ötürü bu sorun oluşabilmektedir.
  • Cihazın aldığı ani darbeler neticesinde soket girişinde arıza meydana gelebilmektedir.

Yukarıda yer alan nedenlerden ötürü şarj soketiniz bozulabilir. Söz konusu arıza, uzman personelimiz tarafından 1 saat içerisinde çözümlenebilmekte ve cihaz sorunsuz bir şekilde müşterilere temsil edilmektedir.

Şarj Soketi Bozuk Telefon Nasıl Şarj Edilir?

Şarj soketi bozuk olan telefon telefonun şarj edilmesi uzmanlar tarafından önerilmez. Zira, oluşabilecek akım dengesizlikleri nedeniyle cihazınız ciddi zarar görebilir ve kullanılmaz bir hale gelebilir. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak adına mutlaka uzman bir teknik servise başvurmalı ve gerekli desteği almalısınız.

Telefon Şarj Soketi Yeri Temassızlık Yapıyor

Telefon şarj soketi yeri zamanla temassızlık yapabilmektedir. Söz konusu problem genellikle şarj soket yerinin zorlanmasından ötürü meydana gelebilmektedir.

Şarj Soketi Değişimi

Şarj soketi değişimi uzman personelimiz tarafından 1 saat içerisinde yapılmakta ve gerekli kontrollerin sağlanmasından sonra cihaz, çalışır vaziyette müşteriye teslim edilmektedir.

Şarj Soketi Değişim Ücreti

Şarj soketi değişim ücreti, marka ve modele göre farklılıklar gösterebilmektedir. Fiyatlandırma konusunda en doğru bilgiyi alabilmek için bizleri arayabilir ve uygun fiyat politikamızdan son derece kolay bir şekilde sizlerde yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü