Xiaomi ses tuşu çalışmıyor gibi sorunlar ile son dönemlerde sıkça karşılaşılmaktadır. Tüm akıllı telefon modellerine bakıldığında ses açıp kapatma tuşunun sık kullanılan tuşlar arasında yer aldığı söylenebilir. Bu kadar sık kullanılan bir tuşun da zamanla deforme olup eski işlevini kaybetmesi oldukça mümkündür.

Özellikle de Xiaomi Redmi Note 9 Pro gibi modellerde ses tuşunun zamanla bozulması durumu söz konusu olabilmektedir. Xiaomi ses tuşu çalışmıyor sorusunun önüne geçmek için de bu alanda uzman olan firmalardan ve teknik servislerden destek alınabilir. Tamirci Abi firması da Xiaomi marka tüm akıllı cihazlara yönelik parça değişimi ve tamir hizmeti sunan bir firmadır.

Xiaomi Ses Tuşu Çalışmıyor Problemi

Xiaomi ses açma tuşu çalışmıyor gibi bir problem ile karşılaşılması hiç de imkansız bir durum değildir. Akıllı cihazlarda en sık kullanılan tuşların başında gelen ses açıp kapatma tuşları, zamanla bozulabilir. Bunun yanı sıra telefonun yüksek bir mesafeden düşmesi ya da darbe alması da ses açma tuşlarının bozulmasına olanak sağlayan durumlar arasındadır.

Xiaomi ses tuşu çalışmıyor sorunu için de uzman kişilerden destek alınması tavsiye edilmektedir. Xiaomi teknik servisleri de özellikle de kullanıcı hatası olan durumlarda ne yazık ki ücretsiz hizmet sunmamaktadır. Bu yüzden hem kaliteli hem de ekonomik olan alternatiflere yönelmek mantıklı olacaktır.

Xiaomi Ses Tuşları Değişimi ve Tamiri

Xiaomi ses tuşu çalışmıyor şeklinde bir problem ile karşılaşıldığında ilk iş olarak sorunun sebeplerine yoğunlaşmak faydalı olacaktır. Eğer mümkünse tuşların tamirinin yapılması yoluna gidilebilir. Fakat böyle bir durumda ses açma kapama tuşu değişimi yaptırmak en mantıklı ve kalıcı çözümler arasında gösterilmektedir. Bunun için de Tamirci Abi firması gibi uzman firmalardan yardım alınması önerilir.

Tamirci Abi firması, Xiaomi cihazların tamamı için parça değişim ve tamir hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetlerin içerisinde ses tuşunun değiştirilmesi ya da tamir edilmesi de yer alır. Buna göre tamamı yüzde yüz orijinal parçalardan oluşan yedek parçalar ile ses tuşu değişimi yapılabilir. Böylece sorun da kökten çözülmüş olacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü