Xiaomi telefonu başka bir şarj cihazıyla şarj edilir mi sorusu akıllı telefonlar hakkında en merak edilen sorulardan biridir. Xiaomi, eşsiz tasarımları ve fiyat – performans özelliği yüksek seçenekleri ile ön plana çıkan bir markadır. Son yılların en fazla tercih edilen telefon markası olan Xiaomi, kendine has tasarımları ile de dikkat çekmektedir.

Xiaomi telefonlarda Xiaomi orijinal şarj kablosu kullanılması oldukça önemlidir. Diğer Android şarj cihazları ile benzer olan fakat farklı özellikleri de barındıran bu telefonların diğer şarj aletlerine uyum sağlaması oldukça zordur. Biz de bu özellikten yola çıkarak Xiaomi telefonu başka bir şarj cihazıyla şarj edilir mi sorusuna yanıt aramak istedik.

Xiaomi Telefonu Başka Bir Şarj Cihazıyla Şarj Edilir Mi?

Son dönemin sık sorulan sorularının arasında Xiaomi şarj aleti Samsung ile uyumlu mu sorusu da yer almaktadır. Xiaomi, diğer pek çok Android işlemcili markaya göre kendine has şarj özelliği ile dikkat çeken bir marka olmuştur. Kimi Samsung şarj aletleri Xiaomi için uygun olsa da çoğunlukla bu telefonların şarj girişlerinde farklılıklar görülmektedir.

Dolayısıyla Xiomi marka bir telefonu başka bir şarj aleti ile kullanmak her zaman mümkün değildir. Bu da her daim yanınızda Xiaomi telefona uygun şarj cihazını taşımanızı gerektiren bir özelliktir. Tamirci Abi firması da Xiaomi marka mobil cihazlara uygun hizmet sunan kaliteli bir firmadır.

Xiaomi Telefonlar Neden Diğer Şarj Aletleriyle Şarj Edilemez?

Xiaomi telefonu başka bir şarj cihazıyla şarj edilir mi sorusuna hayır yanıtını vermek daha sağlıklı olacaktır. Yalnızca Xiaomi marka mobil telefonlar da değil diğer tüm cihazların kendi orijinal şarj aletlerini kullanmaları tavsiye edilir.

Farklı akım değerlerine sahip olabilen mobil cihazlar, kendi şarj aletleri ile uyumluluk göstermektedir. Bu yüzden cihaza zarar gelmemesi açısından orijinal şarj aletlerinin tercih edilmesi önerilir. Aynı şekilde tablet şarj aletiyle telefon şarj edilir mi sorusuna da yukarıda verdiğimiz yanıtın verilmesi mümkündür.

Tamirci Abi olarak her modele uygun orijinal şarj cihazları ile hizmet sunmaktayız.

Yorumlar

2 Yorum. Yeni Yorum

 • xiaomi nin şarj aleti ile başka bi telwfon şarj edersek xiaomi nin şarj aleti bozulurmu

  Yanıtla
  • Mürsel Melih ÇALKAYA
   9 Ocak 2024 18:16

   Merhabalar,

   Şarj tipleri ve güç değerleri uygun ise herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak yine de her zaman orijinal aksesuar kullanımını tavsiye ediyoruz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü