iPhone şarj olmuyor sorunu için hem akıllı telefona hem de şarj cihazına göz atılması gerekebilir. Kimi zamanlarda şarj soketinden kaynaklanan durumlar da akıllı telefonun şarj olmamasına neden olabilir. Özellikle de ucuz parçaların kullanılması telefonun şarj olmamasına neden olabilir. Bu tip durumlarda sorunu tam olarak tespit etmek adına da Tamirci Abi firmasından destek alınabilir.

iPhone Şarj Olmuyor Sorunu Nedenleri

iPhone şarj olmuyor sorunu için birden fazla neden gösterilebilir. Bu konuda Apple teknik servis konumunda hizmet veren Tamirci Abi firmasına da güvenilebilir. iPhone marka akıllı telefonların şarj olmama nedenleri araştırılarak buna uygun bir çözüm üretme yoluna da gidilebilir. Şarj olmama durumlarında da birden fazla neden ile karşılaşmak mümkündür.

iPhone şarj olmuyor sorunu nedenlerinin başında iphone pil sağlığının düşük olması, şarj soketinin arızalı olması veya anakart üzerindeki şarj entegresinin arızalı olmasından kaynaklı olabilir. Yan sanayi şarj aleti ve aksesuar kullanımı şarj soketi ve şarj entegresine zarar verebilir. Ayrıca  iPhone marka akıllı telefonların batarya ömrü uzun süreli kullanımdan sonra eski performansını veremeyebilir.  Batarya ömrünün zaman zaman kontrol edilmesi ve buna göre pil değişimi yapılması şarj olmama sorununu henüz başlamadan çözebilecek bir harekettir.

iPhone 6 şarj olmuyor gibi spesifik durumlarda batarya değişiminin yapılması da gerekebilir. Özellikle de model olarak eski olan akıllı telefonlar için iPhone pil değişimi yapılması tavsiye edilmektedir. Bunların haricinde şarj olmama sorununun altında bozuk şarj soketi kullanımı da yatabilir.

iPhone Şarj Olmuyor Sorunu Çözümleri

iPhone şarj olmuyor sorunu için çözüm arıyorsanız bunu iki şekilde bulabilirsiniz. Eğer iPhone marka akıllı telefonunuzun batarya sorunu bulunmuyorsa fakat yine de şarj olmuyorsa o zaman şarj soketini değiştirebilirsiniz. Fakat batarya sorunu mevcut ise o zaman pil değişimi yoluna gitmeniz gerekecektir.

Pil değişimi için de ilk önce akıllı telefonun batarya ömrüne bakılması gerekir. Bunu da telefonunuzun “ayarlar” ve “pil ömrü” kısımlarından bulabilirsiniz. Eğer telefonunuzun batarya ömrü %80 altına inmiş ise şarj ömrü zayıflamaya başlamıştır denilebilir. Bu durumda telefonunuza yönelik bazı önlemleri almayı deneyebilirsiniz. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi için de Tamirci Abi firmasının size özel müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü