Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor sorunu, hemen hemen her cihazda görülebilmektedir. Tamamen donanımsal kaynaklı olan bu sorun genellikle şarj soketinde ve batarya da meydana gelen arızadan ötürü oluşabilmektedir.

Son derece sık karşılaşılan bu durum nedeniyle kullanıcılar epey zor durumda kalabilmektedir. Peki, söz konusu arıza neden kaynaklanır, nasıl çözümlenir? Merak edilen bu soruların yanıtını dilerseniz gelin birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Şarj Arızası Hangi Nedenlerden Ötürü Oluşabilmektedir?

Bazı akıllı telefon kullanıcıları, cihazlarının şarj olmadığından şikayet etmektedir. Son derece sık karşılaşılan bu durum genellikle donanımsal nedenlerden ötürü oluşabilmektedir. İşte, bilinmesi gereken tüm ayrıntılar;

  • Orijinal şarj aletinin kullanılmaması ve şarj aletinde meydana gelen herhangi bir sorundan ötürü cihazınız tam olarak şarj olmayabilir.
  • Şarj yuvasında meydana gelen tıkanmalar nedeniyle bu sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Şarj soketinde meydana gelen oksitlenme ve herhangi bir arızadan ötürü bu sorun ile karşı karşıya gelebilirsiniz.
  • Bataryanızda zamanla oluşan arızalar nedeniyle cihazınız tam olarak şarj olmayabilir.
  • Anlık ve kısa süreli olarak meydana gelen yazılımsal hatalardan ötürü şarj sorunu oluşabilmektedir.

Şarj Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Donanımsal veya yazılımsal nedenlerden ötürü meydana gelen arızalar son derece kolay ve pratik bir şekilde uzman personelimiz tarafından çözümlenmektedir. Söz konusu arızanın tespit edilmesinin ardından arızalı parça değiştirerek sorun giderilmektedir.

Tüm bu işlemler 1 saat içerisinde yapılmakta ve cihaz çalışır bir halde müşteriye teslim edilmektedir. Şehir dışından gelen cihazlarda ise tahmini onarım süresi 3 iş günü olarak belirlenmiştir.

Ayrıca onarım işlemi sırasında herhangi bir veri kaybı da yaşanmamaktadır. Tüm bunların yanı sıra onarım işleminden sonra cihazınız tekrar eski performansına kavuşacaktır.

Onarım Ücreti

Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor sorunu, oldukça sık karşılaşılan arızalardan biri olarak kabul edilmektedir. Donanımsal olan arızalarda, arızalı parça değiştirerek sorun çözümlenmektedir.

Yazılımsal arızalarda ise sistem güncellemesi yapılmaktadır. 1 Saat içerisinde çözümlenen arızanın onarım ücreti ise değişkenlik gösterebilmektedir. En doğru fiyat bilgilendirmesi için bizleri arayabilir ve uygun fiyat politikamızdan yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü