Hizmet Verdiğimiz Markalar

Tamir ücretlerimiz kur kaynaklı belirli aralıklarla revize edilmektedir, lütfen ücret teyit ediniz.

Neden Tamirci Abi?

Orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar

Onarımlarımız ve yedek parçalarımız telefonun ömrünü uzatır. Onarımlarımızda orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar kullanıyoruz.

6 Ay Garanti

Tamirci abi gerçekleştirdiği tüm onarımlara 6 ay garanti vermektedir üstelik garanti belgesi ile, bu arada hediye ekran koruyucu ve kılıfınızı istemeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Galeri

iphone ekran camı değişimi
iphone ekran değişimi
iphone tamiri 2
iphone tamiri

Cep Telefonu Sensör Değişimi

Telefon ile konuşma sırasında ekran kararıyor veya telefon görüşmesi sırasında ekran ışığı hep açık kalıyor ise sorunun çözümü için yakınlık sensörünü değiştirmeniz gerekmektedir.

Cep telefonu ile arama yaptığınız sırada telefonu kulağa yaklaştırıldığını algılayan parça telefonun yakınlık sensörüdür . Yakınlık seviyesini algılayan bu sensör çalışma mantığı telefonu görüşme esnasında kulağa götürdüğümüzü algılamasıdır.

Cep telefonlarındaki yakınlık sensörü ne işe yarar?

Yakınlık sensörü telefon ile görüşme esnasında kulağımıza götürdüğümüzde yanağımızın ekrana dokunup farklı tuşlara basmasını engeller. Yakınlık sensörü telefonu kulağınıza götürdüğünüzü algılayarak ekranın kararmasına ve hiç bir tuşa yanlışlıkla basılmasını engeller.

Ayrıca yakınlık sensörü bir operatör görüşmesi esnasında tuşlama yapmanız gerekir ise telefonu kulağınızda kullanmaktan vazgeçip bir şeyler yapmak istediğinizi algılar ve telefonun ekranını tekrar görebileceğiniz duruma getirir.

Sensör arızasında yaşanabilecek sıkıntılar

Sensör arızası ile karşılaşan kullanıcılar, telefon görüşmesi esnasında karşı taraf telefon görüşmesini sonlandırma yapana kadar telefon ekranı hep siyah kalır. Yakınlık sensörü arama sırasında ekranın kararmasına sebep olmasını sağlayan parçadır.

Bu sensör arıza yaptığı zaman telefon araması sırasında ekran ışığı hiç kapanmaz veya arama sırasında ekran otomatik olarak kararır.

Sensör değişimi ne kadar sürer?

Cep telefonlarında yakınlık sensörü değişim ve tamiri ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Bu işlem sırasında telefonda hiçbir bilgi silinmez.

Sensör değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Sensör değişim sırasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar gelmez. Sensör değişimi yapılması için telefonların açılarak içindeki arızalı parçalar değiştirilerek yapılmaktadır. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına silinmesi sebep oluşturacak bir işlem değildir.

Sensör değişiminde garanti süresi

Yaptığımız tamirlerinde ve onarımların tamamında olduğu gibi Sensör Değişimi işleminde de 6 ay (180 gün) garanti verilmektedir. Tamir işleminden sonra garanti süreniz boyunca size verilen garanti belgesi ile dilediğiniz zaman telefondaki sensör sorunu için servisimize gelip ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Garanti şartları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Telefonun sensörü ile ilgili sorun olup olmadığını anlayamıyorsanız ve bu yardıma desteğe ihtiyacınız var ise 0546 725 25 25 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp destek hattımızdan da hoparlör tamiri ile alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Menü