Hizmet Verdiğimiz Markalar

Tamir ücretlerimiz kur kaynaklı belirli aralıklarla revize edilmektedir, lütfen ücret teyit ediniz.

Neden Tamirci Abi?

Orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar

Onarımlarımız ve yedek parçalarımız telefonun ömrünü uzatır. Onarımlarımızda orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar kullanıyoruz.

6 Ay Garanti

Tamirci abi gerçekleştirdiği tüm onarımlara 6 ay garanti vermektedir üstelik garanti belgesi ile, bu arada hediye ekran koruyucu ve kılıfınızı istemeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Galeri

iphone ekran camı değişimi
iphone ekran değişimi
iphone tamiri 2
iphone tamiri

Mikrofon Değişimi

Telefon görüşmesi için olmazsa olmazsa parçalardan biri de mikrondur. Telefon görüşmesinde ve görüntülü görüşmede, video kayıtta kullanılan mikrofonlar farklıdır. Akıllı telefonlarda mikrofon sorunu iyice analiz edilmesi gerekir. Telefon mikrofon sorununa göre servisimizde tamir hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Telefon Görüşmesi̇nde Sesi̇ Karşı Tarafa Gi̇tmi̇yor

Telefon görüşmesi esnasında sesiniz karşı tarafa gitmiyor ise veya sesiniz karşı tarafa kısık, kesik kesik gidiyor ise telefondaki alt mikrofon değişmesi gerekmektedir. Telefondaki alt mikrofonun görevi, telefon görüşmesinde sesimizi karşı tarafa iletilmesini sağlamak ve sesli notlar gibi özelliklerde sesinizi algılamasını sağlamaktır.

Görüntülü Görüşmede Sesi̇m Karşı Tarafa Gi̇tmi̇yor

Telefonda görüntülü görüşme yaparken karşı taraf sizi görebiliyor fakat duyamıyor ise, ön kamerasına bağlı olan mikrofonda arıza belirtisinin başlıca nedenidir.Bu sorun en çok kullanıcıların WhatsApp görüntülü görüşme esnasında karşı tarafın sizi duymaması ile gözlemlenir.

Facetime ve WhatsApp gibi uygulamalar görüntülü görüşme esnasında ön kamerada bulunan mikrofonu kullanılır. Ön kameraya bağlı olan mikrofon arızalandığı zaman, WhatsApp görüntülü görüşme yaparken Zoom görüntülü görüşme yaparken ses karşı tarafa gitmez.

Kamera İle Vi̇deo Çekerken Ses Kaydı Yapmıyor

Mikrofon ile yaşayabileceğimiz bir diğer sorun ise, kamera ile video çekerken sesi kaydetmemesi ve video kaydında sürekli cızırtılı ses çıkarmasıdır. Kamera ile video çekimi yaptık fakat çektiğimiz videoda ses yok ise, cızırtılı ses var ise arka kameranıza bağlı olan mikrofon arızalanmış demektir.

Bu durumda kameranız veya kamera mikrofonu değişmesi gerektiğine servisimiz teknisyenlerimiz karar vermektedir.

Mikrofon değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Mikrofon değişim sırasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar gelmez. Mikrofon değişimi yapılması için telefonların açılarak içindeki arızalı parçalar değiştirilerek yapılmaktadır. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına silinmesi sebep oluşturacak bir işlem değildir.

Mikrofon değişiminde garanti süresi

Yaptığımız tamirlerinde ve onarımların tamamında olduğu gibi Mikrofon Değişimi işleminde de 6 ay (180 gün) garanti verilmektedir. Tamir işleminden sonra garanti süreniz boyunca size verilen garanti belgesi ile dilediğiniz zaman telefondaki mikrofon sorunu için servisimize gelip ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Garanti şartları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Telefonun mikrofonu ile ilgili sorun olup olmadığını anlayamıyorsanız ve bu yardıma desteğe ihtiyacınız var ise 0216 346 75 74 nolu telefondan veya 0546 725 25 25 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca whatsapp destek hattımızdan da mikrofon tamiri ile alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Menü